subota, 24 septembra, 2022

Zaječarac Dejan Vukić osvojio prvo mesto na trci za Šampionat države na brdskim stazama „Tara 2022“ /VIDEO i FOTO/

Pročitaj

Nakon pauze od 10 godina u Bajinoj Bašti je održana prva trka za Šampionat države na brdskim stazama „Tara 2022“.

Zaječarac Dejan Vukić u klasi  1400 E1 je osvojio prvo mesto u prvoj trci koju je vozio za ASK Akademac iz Novog Beograda.

Dejan je ubedljivo pobedio konkurenciju i ostavio ih je iza sebe za nekoliko sekundi. Imajući u vidu da se radi o višestrukim šampionima Srbije, tim pre je i njegov uspeh veći.

Dejan kaže da je trku vozio sa polovnim gumama a borio se sa „zverima“ u koje je uloženo i do 30.000 evra, pa mu je pobeda zbog toga još slađa.

Vladimir Kostić vlasnik ASK „Akademac“ rekao je da su takmičari ovog kluba ostvarili fenomenalne rezultate.

„Sve čestitke Dejanu, osvetlao je obraz Akademca. Drugi takmičar Akadenca je ostvario treće mesto u klasi 2000 E1 i time je ovaj dan uspešno završen. Ovo je samo prva trka, a uspuh će biti ponovljen, nadam se u još boljem izgradnju na sledećoj trci“ – naglasio je Kostić.

Dejan Vukić je do sada vozio za ASU AS ZAJEČAR, ali je nedavno prešao u ASK „AKADEMAC“ NOVI BEOGRAD i bila je ovo prva trka koju je vozio za ovaj klub.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i na našem You Tube  kanalu.

Svi mediji koji preuzmu vest ili fotografiju sa portala Zaječarski dnevnik u obavezi su da navedu izvor i postave link ka toj vesti.