subota, 1 oktobra, 2022

Timok se pobedom od 5:0 oprostio od prve lige Srbije /VIDEO GOLOVI/

Pročitaj

Fudbaleri Timoka ubedljivim trijumfom nad Kabelom rezultatom 5:0 stavili su tačku na sezonu u Prvoj ligi Srbije. Mada je rival bio fenjeraš iz Novog Sada, Zaječarci su još jednom pokazali da im je po svemu i mesto u prvoligaškom društvu.

Iako su se igrači Timoka oprostili od Prve lige, ostaje velika žal za propuštenim pre svega u jesenjem delu prvenstva. Motiva nije nedostajalo u poslednjem susretu plej-auta, pa su izabranici trenera Stojčevskog od samog starta dali do znanja gostima da bodovi ostaju na Kraljevici, piše Glas sporta.

Na prvi gol se čekalo ipak do kraja prvog dela igre, kada je Tričković pogotkom u 42. minutu doneo prednost domaćem timu. Sa tim rezultatom se otišlo na pauzu, a u nastavku prava rapsodija Timoka. Lazar Nikolić je već u 55. minutu dupirao vođstvo, da bi na isteku jednog časa igre Davidović povisio na 3:0. Samo pet minuta kasnije novi pogodak za Timok, strelac je bio Pantić.

A najlepši momenat utakmice viđen je u 87. minutu kada je sjajnim udarcem sa 20 metara mlađani Rastko Nikolić postavio konačan rezultat. Ponovo je 16-godišnjak i dete Timoka dobio priliku od strane trenera Stojčevskog i na pravi način opravdao poverenje.

Sledi letnja pauza u kojoj će najviše posla biti pred upravom FK „Timok 1919“. Ostanci, odlasci, razgovori i pregovori su ono što očekuje odgovorne u klubu sa Kraljevice, a ekspresan povratak u Prvu ligu je ono što svi ljubitelji fudbala i navijači Timoka očekuju naredne sezone.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i na našem You Tube kanalu.