četvrtak, 6 oktobra, 2022

Timok samo do boda u meču sa Ekipom Budućnosti /VIDEO/

Pročitaj

Danas su na Gradskom stadionu u Zaječaru fudbaleri Timoka propustili još jednu šansu da osvoje sva tri boda i dođu iznad crte koja osigurava opstanak u Prvoj ligi Srbije. Direktni konkurent u borbi za opstanak, ekipa Budućnost iz Dobanovca uspela je da izvuče remi.

Zaječarci su odlično otvorili utakmicu i već u 2. minutu došli do prednosti od 1:0. Grešku golmana gostiju Nikole Mirkovića iskoristio je Stefan Trimanović koji je u nastavku akcije uposlio Ivana Davidovića koji vara protivničkog igrača, a njegov šut ide na suprotnu stranu do Nikole Tričkovića koji je postigao gol.

Goste nije poremetilo rano vođstvo Timoka i nisu se predavali do poslednjeg sudijskog zvižduka. U 23. minutu nakon odličnog centriranja Đorđa Petrovića, najviši u skoku je bio Nemanja Zdravković koji glavom šalje loptu u mrežu Zaječaraca za izjednačenje.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a i pored odličnog šuta Lazara Nikolića, većih šansi do kraja meča nije bilo, pa je to ostao i konačan rezultat utakmice.

Šef stručnog štaba Timoka, Srđan Stojčevski rekao je nakon utakmice da je Timok očekivao sva tri boda, ali da će morati da je dobro što su osvojili i jedan bod.

Za razliku od Stojčevskog, trener Budućnosti, Branko Smiljanić, koji je dobio crveni karton i koji je udaljen sa klupe, zadovoljan je i igrom svojih igrača i postignutim rezultatom.

Već naredne srede u Beogradu fudbaleri Timoka gostuju Grafičaru, a sledeći meč pred domaćom publikom je 1. maja.

U igri je još 15 bodova i još uvek ima nade za opstanak Timoka u Prvoj ligi Srbije.

SNIMAK UTAKMICE Timok – Budućnost 1:1 /VIDEO/