četvrtak, 6 oktobra, 2022

Timok pobedio Bačku rezultatom 3:0, Zaječarci i dalje imaju šansu da ostanu u Prvoj ligi /VIDEO/

Pročitaj

Fudbaleri Timoka savladali su ekipu Bačke rezultatom 3:0 u meču 4. kola plej-auta Prve lige Srbije. Zaječarci su prekinuli niz od tri utakmice bez pobede i stigli do važna tri boda.

Utakmica je počela minutom ćutanja u znak sećanja na Filipa Fiću Milojkovića, igrača, trenera i legendu Fudbalskog kluba „Timok“ koji je preminuo u 92-oj godini i koji je Timok sa tribina bodrio do psolednjeg dana.

Izabranici trenera Stojčevskog su rutinski izašli na kraj sa gostima iz Bačke Palanke i ostali u trci za opstanak. Odlično prvo poluvreme zaokružio je Pavle Radunović u 34. minutu, kada je na asistenciju mlađanog Đukića doveo domaće u prednost.

Krenuli su gosti u nastavku po izjednačenje, imali jednu stopostotnu šansu, ali je golman Timoka Nikola Petrović bio na visini zadatka. Priliku je Stojčevski dao Trimanoviću i Lazaru Nikoliću i to mu se isplatilo pred sam kraj susreta, jer su upravo rezerve donele Timoku nenadoknadivu prednost. Napadači Trimanović i Nikolić pogodili su mrežu gostiju i zatvorili utakmicu na pravi način.

Narednog vikenda Zaječarce čeka gostovanje u Čajetini, ekipi Zlatibora, koja se takođe grčevito bori za opstanak u Prvoj ligi Srbije.

O današnjem susretu, ali i susretu sa Čajetinom za Zaječarski dnevnik govorio je trener Timoka Srđan Stojčevski.

Utakmicu je za naš portal prokomentarisao i pomoćni trener Bačke, Dragan Živković.

U nastavku pogledajte najbolje momente i golove sa današnje utakmice.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i na našem You Tube kanalu.