subota, 1 oktobra, 2022

Timok 1919 na domaćem terenu izgubio od Meševa u prvoj pripremnoj utakmici

Pročitaj

FK TIMOK 1919 izgubio je od FK MEŠEVO na domaćem terenu rezultatom 0:2 (0:0) u prvoj pripremnoj utakmici za predstojeću sezonu.

Dvadeset dana od dolaska Jovana Dabića na mesto šefa Stručnog štaba zaječarskog Timoka i prvog okupljanja igrača, na Gradskom stadionu u Zaječaru po veoma teškom i sparnom vremenu odigrana prva kontrolna utakmica protiv ekipe FK Meševo člana Srpske lige Istok.

Kombinovani sastav zaječaraca sastavljen od nekolicine iskusnih prvotimaca i golobradih omladinaca startovao je ofanzivno i u prvih petnaestak minuta stvorio nekoliko veoma izglednih prilika za gol. Prvo je golman gostiju Marković odlično zaustavio udarac Rastka Nikolića, a isti igrač je pogodio prečku nakon odličnog duplog pasa Aleksandra Ilića i Lazara Nikolića. Pred sam kraj prvog poluvremena ponovo je Rastko Nikolić bio u šansi da dovede zaječarce u vođstvo ali je njegov udarac završio preko gola. Gosti iz Meševa u prvih 45. minua nisu imali ozbiljnije prilike da ugroze gol golmana Milana Petrovića.

Na startu drugog poluvremena oba trenera su iskombinovila sastave što se odrazilo i na odnos snaga na terenu. Gosti iz Meševa su imali duže loptu u nogama nego u prvom poluvremenu i u 47. minutu odličan udarac Penda sa 20-tak metara sa desne strane završio je u mreži mladog golmana Timoka Nemanje Markova. Do kraja utakmice domaći igrači su pokušavali da dođu do izjednačenja preko Davidovića i Uroša Nikolića ali nisu uspeli. Tačku na meč stavio je Petrović u 80. minutu udarcem iz šesnaesterca na odlično dodavanje Smiljkovića.

IZVOR: Tempo radio

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i na našem You Tube  kanalu. Svi mediji koji preuzmu vest ili fotografiju sa portala Zaječarski dnevnik u obavezi su da navedu izvor i postave link ka toj vesti.